De ce Big Ben School of Languages?„Caracterul insa al unei scoli bune e ca elevul sa invete in ea mai mult decat i se preda, mai mult decat stie insusi profesorul.”
Mihai Eminescu

De ce Big Ben School?

Pentru ca iti suntem prieteni, inainte de toate. Este una dintre calitatile pe care punem pret, deoarece intelegem importanta unui mediu familiar. Dorim ca tu sa te simti confortabil, sa inveti, sa te dezvolti, sa progresezi si sa iti faci prieteni noi.

Misiunea noastra

Nu predam doar limbi straine, ci transformam cursurile in experiente complete si inedite pentru toti cei care ne trec pragul. De aceea, ne mandrim cu principalele valori care primeaza in cadrul Big Ben School:

CALITATEA, pentru ca suntem unul dintre cele mai reputate centre de limbi straine din Bucuresti;
PERFORMANTA, pentru ca investim permanent in personalul nostru, alcatuit atat din profesori romani, cat si nativi;
PROGRESUL care se vede in rezultatele deosebite obtinute de cursantii nostri la diverse concursuri: Cambridge, Trinity, Evaluare in Educatie, Public Speaking etc.

De ce suntem cei mai buni?

Inca de la infiintarea sa, Big Ben School of Languages a avut obiective clare, bine definite, care au construit faima de care se bucura astazi:

          Iti oferim un program complet de invatare a limbilor engleza si germana;
          Utilizam tehnici de ultima generatie, pentru a te ajuta sa inveti rapid, cu placere si usurinta;
         Intelegem ca fiecare persoana este unica, are propriul ritm si o maniera diferita de a invata si de a asimila informatiile, si credem ca este important ca fiecare cursant sa se afle in permanenta in centrul activitatilor;
         Profesorii Big Ben School iti sunt in primul rand prieteni, pentru ca rolul lor este acela de a te ajuta sa te simti in largul tau atunci cand comunici in limba pe care ai ales sa o inveti sau sa o perfectionezi;
         Grupele sunt restranse, formate din maximum zece cursanti, astfel incat fiecare cursant sa poata beneficia de atentia cuvenita si sa participe in egala masura la toate activitatile.

Unde invatam?

Situat intr-o zona linistita a Bucurestiului, Big Ben School pune la dispozitia cursantilor nu doar o cladire frumoasa, ci si sali spatioase, amenajate corespunzator varstei si necesitatii fiecarui grup de cursanti. Orele de limba straina se desfasoara intr-un mediu cald si primitor, cu acces la aparatura audio-video moderna, pentru a facilita studiul intr-o atmosfera propice.

Echipa noastra

Profesorii Big Ben School sunt selectati in functie de experienta in predare, calificarile, vocatia, dedicarea si entuziasmul de care dau dovada.
Sunt profesionisti tineri care te intampina cu un zambet larg si contagios, iti ofera increderea de a te exprima si te motiveaza in permanenta.

Pentru ca perfectionarea este unul dintre scopurile noastre, profesorii Big Ben School iau parte la seminarii si cursuri de perfectionare pentru a putea, printre altele, identifica stilul de invatare al cursantilor, pentru a utiliza metode si modele de invatare cat mai diverse care sa se muleze pe tipologia grupei. Este unul dintre obiectivele clare, bine definite, care au construit faima de care se bucura Big Ben School astazi.

Metodologia Big Ben School

‘CALITATEA’ si ‘EXCELENTA’ sunt termeni care ne definesc activitatea. Prin urmare, alegem tot ce-i mai bun pentru tine.

Iti doresti sa obtii diploma de limba engleza sau germana recunoscuta international (Trinity, Cambridge, IELTS, OSD)? Daca raspunsul este “da”, inseamna ca esti in locul potrivit.
Te vom pregati pentru examene, pe care le vei sustine chiar la sediul nostru si vei obtine diplome emise chiar de catre prestigioasele universitati.

In fiecare an ne mandrim cu o rata de promovabilitate de 100% la acest tip de examene. Astfel, notiunea de excelenta in educatie primeaza in centrul nostru!
Este randul tau sa obtii una dintre cele mai ravnite diplome!

Daca verbul “a invata” ti se pare anost si dificil, atunci vei fi incantat sa afli ca la Big Ben School eliminam partea plictisitoare a metodelor traditionale. Totul se transforma intr-o experienta captivanta, cu metode complexe si originale de a invata.
Te ajutam, indiferent de nivelul de cunostinte pe care il ai, sa faci pasul de la invatarea pasiva a limbii straine la utilizarea activa a acesteia.

La Big Ben School nu ne limitam la simple cuvinte si expresii, ci invatam limbajul vorbit, lucruri practice si utile care te ajuta sa te descurci in orice situatie, de la simpla comandare a prajiturii preferate pana la succesul la un examen international.

Sa nu uitam, a invata engleza, germana sau franceza este foarte util! A descoperi, totodata, si fiecare cultura in parte, a acumula cunostinte despre obiceiurile si traditiile tarilor respective, despre mediul inconjurator si o sumedenie de alte domenii este un plus care te ajuta sa te dezvolti si sa pui pasiune in ceea ce intreprinzi.

Suntem aici pentru a te ajuta sa capeti incredere in tine, sa te simti in largul tau si sa ai curajul sa te exprimi cu usurinta si dezinvoltura.

Te asteptam cu nerabdare sa ni te alaturi la Big Ben School, scoala TA de limbi straine!